CBME Türkiye | 11-14 Aralık 2024

Fuar Alanı | İstanbul Fuar Merkezi Hol 1-2-4-8

Ziyaret Saatleri | 09.30 - 18.30 (Çarşamba-Cuma)
                             09.30 - 16.00 (Cumartesi)

Trend Blog

CBME Türkiye Trend Blog Sayfasına Hoş Geldiniz.

Bölgenin en büyük uluslararası bebek ve çocuk ürünleri fuarı ve platformu olarak sektörle ilgili en son haber, trend ve gelişmeleri TREND BLOG sayfamızda her hafta yeni bir içerikle aktarıyor olacağız. Umarız sunduğumuz içerikler size ilham verebilir.

Coloro x WGSN, İlkbahar-Yaz 26 Sezonunun Trend Renklerini Tanıttı

WGSN, İlbahar/Yaz 26 sezonunun en trend renklerini paylaştı! 2026 yılı eski fikirlerin sorgulanacağı bir yıl olacak. İnsanların çalışma şekilleri, toplumu ele alış biçimi ve hayat düzenleri konusunda değişimler isteyeceği 2026 yılı; renklerde parlak tonların, doğal ve sıra dışı toprak tonlarının ve yatıştırıcı ama renkli tonların karışımında kendini gösterecek.

Ortalama okuma süresi: 4 dakika

DEVAMINI OKU→

Markalar için 2024 Yılı Pazarlama Stratejisi: Metamodernizm ile Tanışın


Günümüzde tüketiciler için küçük keyif anları ve romantikleşme arayışları giderek ön plana çıkıyor. Bu trendle birlikte, markaların müşterileriyle iletişim kurma şeklini önemli ölçüde etkileyecek olan "meta-modernizm" akımı doğdu. Müşterileriyle daha iyi bağ kurmak isteyen markalar, bu akımın gücünden faydalanabilir.

Ortalama Okuma Süresi: 6 dakika

DEVAMINI OKU→

Modada Nostalji Dönemi: Kurdeleler

Kurdeleler, modanın evriminde zamanın testini başarıyla geçen bir klasik. Bu büyüleyici, nostalji dolu aksesuarlar, moda tutkunlarının kalbini fethederek dünya genelinde önemli bir etki yaratıyor.

Ortalama okuma süresi: 3 dakika

DEVAMINI OKU→

Online Ticaret Neden Mobil Odaklı Bir Stratejiye Gereksinim Duyuyor? 


Online ticaretin mobil odaklı bir stratejiye ihtiyaç duymasının birçok önemli nedeni bulunuyor. Dünya genelinde tüm perakende satışlarının %38'i, tabletler dahil olmak üzere, mobil cihazlar üzerinden gerçekleşmekte. Bu nedenle mümkün olan en iyi mobil deneyimi oluşturmak sadece bir seçenek değil, perakendeciler için bir zorunluluk haline geliyor. Müşterileriniz, elinizde bulunan güçlü teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak basit ancak etkileyici bir mobil deneyim sunmanızı talep ediyor. Müşteri beklentisini karşılayacak şekilde markanız için doğru stratejiye sahip olmak, bu taleplerle ayak uydurmanızı sağlayacaktır. 

Ortalama Okuma Süresi: 6 dakika

DEVAMINI OKU→

Sürdürülebilirlik ve İnovasyon: Pamuk Tedarik Stratejileri

Pamuğun, her yıl küresel moda ve tekstilde lif kullanımının üçte birini oluşturması ve aynı zamanda dünya genelinde 350 milyondan fazla insana geçim kaynağı olması nedeniyle; perakendecilerin ve markaların pamuk tedarik zinciri dönüşümünü, rejeneratif/geri dönüştürülmüş işlenmemiş elyaf tedariğini, pamuk elyafı geri dönüşüm programlarını desteklemesi ve uyumlu stratajilerle yönetmeleri gerekiyor.

Ortalama okuma süresi: 3 dakika

DEVAMINI OKU→

Markanıza Sadık Müşteri Kazanmanız İçin 10 Yöntem 

Sadık müşteri kazanmanın temelinde müşteri ile kuvvetli bir bağ kurmak yatıyor. Büyük perakende firmaları da müşterileri ile aralarında bu bağı oluşturabilmek için farklı stratejiler deniyor. Biz de sizler için marka sadakati sağlayan bu stratejilerin en etkili ve önemli olanlarını derledik. 

Ortalama Okuma Süresi: 7 dakika

DEVAMINI OKU→

Alfa Kuşağı ile Tanışın: Sektörü ve Alışverişi Nasıl Etkiliyorlar? 

Dünya çapında adını duyuran moda trendleri artık alfa kuşağına göre tasarım ve satış yönü belirliyor. Moda devleri ve dijital platformlar üretim kriterlerini bu nesle göre şekillendiriyor. 
Ortalama okuma süresi: 3 dakika

DEVAMINI OKU→

Yaz 23 Çocuk Modası Trendleri ve Renkleri

2023 yılı ilkbahar ve yaz sezonu çocuk modasında neler trend? Bu sezon 2023 bebek ve çocuk trendlerinde, pandeminin dünyamıza ve insanlara yüklediği kayıtsızlık ile yorgunluğun yerini, eyleme geçme iştahı ve her zaman daha iyisini inşa edebilme gücü alacak. Yaz 23 çocuk modası trendleri ve renkleri için blog yazımıza göz atın. 

DEVAMINI OKU→

2023 Çocuk Giyim Trendleri 

Çocuk modasına yön veren birçok renk, çocukların enerjisini en iyi şekilde yansıtıyor. 2023 çocuk giyim trendleri de her yıl merakla beklenen ve tekstil sektörü için en dikkat çekici alanlardan bir tanesi oluyor. Peki 2023 yılı için çocuk trendleri ne ölçüde şekilleniyor? Yılın en dikkat çekici çocuk tekstil ürünlerinin neler olması bekleniyor?

DEVAMINI OKU→

Bebek Araç Gereç Trendleri

Günümüzde bebek araç-gereçleri üreten firmalar hemen hemen aynı güvenlik standartlarını sunduğundan dolayı, markalar daha çok tasarım, güvenlik ve sürdürülebilirlik gibi özelliklerle ön plana çıkıyor. Bebek taşıma araç-gereç markalarının ön plana çıkmasını sağlayan tasarım, güvenlik, sürdürülebilirlik, renk ve tasarım trendlerini derledik

DEVAMINI OKU→

10 Maddede Sürdürülebilir Moda  

Birçok araştırma moda endüstrisinin kaynak kullanımı konusunda daha fazla dikkatli olmasını ve sürdürülebilirliği merkezine almasını tavsiye ediyor. Sürdürülebilirlik, dünyanın geleceğini koruma altına almaya ve geleceğe sahip çıkabilmeye yardımcı oluyor. Peki 10 maddede sürdürülebilir bir moda anlayışına sahip olunabilir mi? 

DEVAMINI OKU→

Sonbahar-Kış 22/23 Sezonu Çocuk Modası Trend Renkleri

Yaşamın renklerini ve renklerin tüm canlılar üzerindeki enerjisinin yansımasını doğada hissetmemiz mümkün. Birbirini tamamlayan bu sistemde renklerin enerjisi yadsınamazken çocuk modasına yansıyan renkleri elbette heyecanla bekliyoruz. Peki sohbahar kış çocuk trend renkleri 2022 ve 2023'te hangileri olacak?

DEVAMINI OKU→

Z Kuşağı: Alışverişin Geleceği! 

Global tüketici pazarında gün geçtikçe söz sahibi olan Z kuşağı... Sosyal konularda bilinçli, duyarlı aynı zamanda teknolojiyle de iç içe... Sektörleri şekillendirmeye, trendleri, satın alma alışkanlıklarını etkilemeye devam eden Z kuşağının alışkanlıklarını ve özelliklerini bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. 

DEVAMINI OKU→

Çocuk Modası Etkileyen Sürdürülebilir ve İnovatif Renk Fikirleri

WGSN, doğal olarak üretilmiş sürdürülebilir renklerin önemini anlatıyor ve bu inovatif renkleri tam 5 kategoriye ayırıyor. Peki bu inovatif renk fikirleri neler? Bu yazımızda çocuk modasının geleceğini etkileyecek renk fikirlerini inceleyeceğiz.

DEVAMINI OKU→

İlkbahar - Yaz 22 Sezonu Çocuk Modasının Trend Renkleri 

WGSN ve Coloro’nun belirlediği İlkbahar-Yaz 22 sezonunun renklerinde pandemi sonrası pozitiflik hâkim. İlkbahar-Yaz 22 renkleri, Covid-19 salgınının olası etkisi nedeniyle sürekli bir ihtiyat duygusu içeriyor. Bu bağlamda renkler; empati kurma, güven, iyi hissetme, tutarlı olma, davetkarlık ve sakinlik hissini ön plana çıkarıyor. 
DEVAMINI OKU→

Renk Trendleri: 2021 Yılında Öne Çıkan 3 Renk

Shutterstock, platform üzerinden yapılan görsel aramalarında ve indirmelerinde ilgi gören renkleri araştırdı. Ve 2021 yılına hâkim olacak renkleri belirledi. Bu renk trendleri dünya genelinde tercih edilen global tonları içeriyor. Ayrıca dijital dünyadan moda sektörüne birçok alanda 2021 yılının hikayesini anlatmakta kullanılıyor.
DEVAMINI OKU→

Oyuncak Sektörü ve Pandemi Dönemindeki Yükselişi 

Covid-19’un etkileri, sektörler arasında eşit düzeyde hissedilmedi. Pandeminin 2021 yılında da sürüyor olması, artan kaygılar ve ara verilen eğitimler, şanslı sektörlerden birisi olan oyuncak sektörü özelinde eşi görülmemiş bir yükselişin devam edeceğini gösteriyor. Bu yükselişte ön planda olacak 4 oyuncak trendini sizler içinderledik. 
DEVAMINI OKU→

Tüketici Davranışları İçin Kilit Rol Oynayacak 3 Eğilim

Tüketiciler artık, üründen ziyade marka ile kurulan bağı satın alıyorlar. Dünyanın lider trend öngörü firması WGSN de bu anlamlandırma sürecini kolaylaştıracak ve pandemi sonrası yeni dönemde tüketici davranışları için kilit rol oynayacak 3 eğilimden bahsediyor. Bunlar korku, desenkronize toplum ve radikal iyimserlik. 

DEVAMINI OKU→

Online Alışveriş Pazarı ve Geleceğiniz İçin 5 Adım 

Günümüzde, firmalar gelecekleri için dijital yatırımlar yapmaya ve dijital ayak izleri bırakmaya başladı. Siz de online alışveriş pazarı ile geleceğinizi şekillendirmek ister misiniz? Bu 5 adımı uygulayarak markanızı öne çıkarabilirsiniz! Bu stratejiler, online alışveriş pazarı ile fark yaratacak firmalar arasında yer almanızı sağlayabilir. 
DEVAMINI OKU→

Satış Oranlarını Artıracak Stratejiler 

Covid-19 salgınının neden olduğu değişimler normal yaşamda bir duraklama yarattı, bu durum da farklı sektörlerdeki birçok markanın satışlarını etkiledi ve artık satış oranlarını artıracak stratejiler üzerine daha fazla düşünmeye başladı. Büyük markaların satış oranlarını artırmak için uyguladığı 6 stratejiyi sizin için derledik.
DEVAMINI OKU→

Sürdürülebilir Moda Anlayışında 5 Trend

Pandemi süreci devam ederken, markalar son teknolojik gelişmeler ve yenilikçi yaklaşımlar ışığında sürdürülebilir trendleri ürünlerine entegre etmeye çalışıyorlar. Sürdürülebilir Moda entegrasyonda amaçları, moda sektöründe fark yaratmak, bilinçli, duyarlı bir duruş sergilemek ve pazarlama faaliyetlerini güçlendirmek. 
DEVAMINI OKU→

5 Yeni İçerik Pazarlama Trendi 

İçerik pazarlama alanının da bir parçası olduğu dijital pazarlama dünyasının en büyük özelliklerinden birisi de sürekli değişen, yeni teknolojiler ve dünya şartlarına bağlı olarak farklı trendler çıkaran dinamik bir yapıya sahip olması. Bu yazımızda içerik pazarlama alanındaki eğilimleri ve trendleri ele alacağız. 
DEVAMINI OKU→

20-21 Sezonu İçin 4 Mağaza ve Vitrin Düzenleme Trendi

Mağaza vitrin düzenlemeleri alanındaki teknoloji kullanımına ve trendlere hâkim olmak markaların yenilikçi vizyonlara entegrasyonu konusunda onlara yardımcı olur. Bu blog yazımızda ise 2020-2021 yıllarında mağaza ve vitrin düzenlemelerinde dikkat çeken teknolojilerin, dizaynların ve trendlerin neler olduğuna değineceğiz.
DEVAMINI OKU→

2021 Yılı İlkbahar-Yaz Sezonu Çocuk Modası Trendleri

2021 İlkbahar-Yaz sezonunda çocuk giyiminde öne çıkacak renk ve ürün grupları, tüketicilerin yeni öncelikleri ve üreticilerin üzerinde durması gereken özellikleri ele aldığımız yazımızda ön plana çıkan kavramlar rahatlık, sürdürülebilirlik ve dayanıklılık olacak. 
DEVAMINI OKU→

Dijital Dünyada Söz Sahibi Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Dijital dünya, özellikle de pandemi döneminde, farklı lokasyonlardakihedef kitlenize ulaşabilmeniz için daha da önem kazandı. Dijitalleşen küresel dünyadasöz sahibi olmak adına, dijital pazarlama yatırımları ve dijital trendler
ışığında doğru adımların atılması gerekiyor. Bu yazımızda bu adımların neler olduğundan bahsedeceğiz.
DEVAMINI OKU→

Covid-19 Sonrası Satış Stratejileri

Özellikle üreticiler ve mağazacılar, pandemi sonrasında başlayan yeni normal dönemde satış stratejilerinin nasıl olması gerektiği konusunda merak içindeler. Bu konuda sizleri bilgilendirmek için satış stratejilerinizi şekillendirecek, ürünlerinizi etkili şekilde pazarlamanızı sağlayacak öneriler ve yeni satış trendlerini paylaşacağız.
DEVAMINI OKU→

Gece Şıklığı: Stil Sahibi Pijamalar

Dünya Uyku Günü tüm dünyada Mart ayının 3. Cuma gününde kutlanıyor. Biz de sizlere yazımızda, pijamaların zaman içerisinde şık ve stil sahibi bir ev giyim ürünü haline gelip gündelik yaşamın bir parçası olmasına değinirken, pijama üreticisi katılımcılarımızın pijama trendleriyle ilgili görüşlerine yer vereceğiz.
DEVAMINI OKU→

Çocuk Giyiminde Teknoloji Kullanımıyla Akıllı Ürünlerin Yükselişi

Günümüzün trendlerinden ‘akıllı ürünler’ her sektörü etkilediği gibi moda sektörünü de etkiliyor. Biz de bu yazımızda Bilim-Teknoloji Haftası kapsamında moda sektöründeki teknoloji kullanımına değinip, çocuk giyim pazarını da yakından ilgilendiren teknolojileri ve akıllı ürünleri siz değerli üreticiler ve karar alıcılarla paylaşacağız. 
DEVAMINI OKU→

2020 Bebek-Çocuk Modasında Trend Ürünler

CBME Türkiye özelinde dünyanın lider trend öngörü firması WGSN Türkiye ofisinden Seden Ünlü, Sonbahar-Kış 2020-2021 çocuk modası trendleri seminerinde önemli bilgiler paylaştı. Çocuk giyim pazarını etkileyecek sezonun trendleri ve öngörülerini siz değerli üreticiler ve karar alıcılarla paylaşacağız.
DEVAMINI OKU→

Yeni Sezon Bebek Giyim Ürün Özellikleri

Bebek giyim trendleri her sezon en çok merak edilen ve her sezon en çok satış rakamını yakalayan ürün yelpazesidir. Konforlu tasarımlar, pamuklu ve kaliteli kumaşlarla üretilen bebe giyim ürün çeşitleriyle tekstil alanında satış yapan her firma fark yaratabilir. Ancak kesinlikle doğru kalitede ve doğal ürünlerle...
DEVAMINI OKU→

Çocuk Giyim Trendleri Şimdi Daha Farklı!

Yetişkinlerde olduğu gibi çocuk giyim konusunda da her sezona uygun alışveriş yapmak, moda trendlerini takip etmekten geçiyor. Kız çocuk, erkek çocuk ve bebek giyim olarak ayırabileceğimiz kategoriler moda dünyasının çok yakın takibinde. Yeni ayakkabılar, elbiseler ve tabii tamamlayıcı aksesuarlar da satın alma güdülerinde çok önemli.
DEVAMINI OKU→

Çocuk Odaları için 2020 Yılı Dekorasyon Trendleri

Çocuk odaları dekorasyon trendleri 2020 büyükler için kullanılan trendlere çok yakın ama çok daha keyif verici. Çocukların hem sağlıkları hem de rahatlıklarının ihtiyaçları ve zevkleri ile bir araya getirilmesi üzerine odaklanmak gerekiyor. Çocuklarla birlikte büyüyen odalar için üreticilerin çok daha sıkı çalışması şart.
DEVAMINI OKU→

Genç Giyim Trendleri ile Sonbahar-Kış Şıklığı

2019-2020 sonbahar-kış modası genç trendler konusunda bu sezon ‘’karmaşa-kaos’’ hakim olacak. En gösterişli parçalarla en sade takımların bir araya geleceği dokunuşlar genç giyim alanında da müşteriler için göz kamaştıracak. Vitrineriniz hazırsa, trendler de hazır.
DEVAMINI OKU→

Çocuk Abiye Giyim Yeni Sezonda Çok Çarpıcı!

Çocuk abiye giyim özel günlerde her yaş grubundan bebekleri, kız ve erkek çocuklar için hazırlanan süslü ve gece konseptine uygun kıyafetler olarak herkesi cezbeder. Özel tasarım olarak hazırlanan çocuk abiye giysiler, günün trendlerine uygun ve moda akımlarından da direk olarak etkilenir.
DEVAMINI OKU→

Doğal ve Kullanışlı Çocuk Ev Tekstili Ürünleri

Çocuk ev tekstili ürünleri, 2019-2020 sonbahar-kış sezonunda ilham verici fikirler ve özgün tasarımlarla çocuk odalarını ve evleri sihirli bir mekana dönüştürüyor. Çocuklarımızın ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlanan ve  kaliteli olarak üretilen yumuşacık havlular, anti bakteriyel halılar ve bir çok özel ürün fuarlarda sizlerle buluşuyor.
DEVAMINI OKU→

Çocuk Jean Pantolon Modası

Çocuk jean pantolon modası, diğer tüm çocuk giyim ürünlerinde olduğu gibi sezonun hit trendlerinin izlerini taşıyor. Büyüklerde olduğu gibi artık çocuklarda da günlük giyim modasının, hatta sokak stilinin vazgeçilmez bir parçası olan çocuk jean pantolonlar çok daha rahat. Hem anneler hem de çocuklar için de en gözde ürünler.
DEVAMINI OKU→

Kış Sezonu Tamamlayıcı Aksesuarları: Şapka-Bere

Kış sezonunda özellikle 0-16 yaş dış giyimde tamamlayıcı aksesuar olarak üretilen şapka-bere modelleri, 2019-2020 sonbahar-kış modası için yine farklı ve özel tasarımlarla piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Havaların soğuması ile birlikte çocuk giyim sektöründe en çok satış yapılan ürünlerden olan şapka ve bere modelleri piyasada yer alır.
DEVAMINI OKU→

Arabada Çocuk Güvenliği için Alınacak Önlemler

Araba yolculuklarında en çok düşünülen konu arabada çocuk güvenliği için tercih edilecek çocuk koltuğu ve çocuğun bu koltukta rahat ve güvenli şekilde yolculuk yapması olacaktır. Öncelikle çocuğunuzun güvende olması ve herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması için araç içi güvenlik önlemlerini önceden gözden geçirmek gerekir.
DEVAMINI OKU→

Tekstil Sektöründe Rekabet Yön Değiştiriyor

Türkiye’de tüm sanayi sektörleri içinde ülke ekonomisine en büyük katkıyı sağlayan tekstil ve hazır giyim sektörü, bir taraftan gelişmekte olan ülkelerle maliyet rekabeti, bir taraftan kendi ülkesinde üretime dönüş yatırımına odaklanan gelişmiş ülkelerle inovasyon, tasarım ve yüksek teknolojiyle üretim rekabeti içinde bir döngüde yaşıyor. 
DEVAMINI OKU→

Çocuk Giyim Sektöründe Yer Alan En İyi 5 Kumaş

Çocuk tekstili moda dünyasının trendlerine uygun şekilde hazırlanır. Anne ve babaların seçimleri ile şekillenmesi ile büyüklerin dünyasının özelliklerine sahip olan çocuk modası ise kumaşlarının durumu ve kullanışlı olmaları ile değerlendirilir. Kaliteli kumaşların tercih edilmesi önemlidir. Çünkü çocuklarımız bizler için değerlidir.
DEVAMINI OKU→

Çocuk Abiye Kıyafetleri Trendleri

Çocuk abiye kıyafetleri özel günlerde kız ve erkek çocuklara giydirilen, o güne ait keyifle hatırlanacak ve çocukları o günde şık ve tarz gösterecek özel tasarım kıyafetlerdir. Çocuğun yaşına ve karakterine uygun, rahatlığını göz önünde bulundurarak seçilmesi gereken çocuk abiye kıyafetleri göz alıcı modellerde piyasaya sunulur. 
DEVAMINI OKU→

Çocuk Odası Tekstil Ürünleri Seçimi

Çocuk odalarında tekstil ürünleri seçimi, bir odayı çok ciddi de gösterebilir veya yaratıcı bir dokunuşla sıradışı ve çok sevimli de görünmesini sağlayabilir. Aslında çocuk odası tekstil ürünleri ve odanın nasıl görüneceği sizin bunları nasıl kombinleyeceğiniz ve yerleştirdiğinizle ilgilidir. 
DEVAMINI OKU→

Organik Pamuk: Yenidoğan Bebekler İçin En Güvenli Tercih

Yeni ebeveynler çoğu zaman, yeni doğacak bebekleri için giysi ve aksesuar satın alma alışverişinde ne tip bir kumaş tercih etmeleri gerektiği konusunda kararsız kalabilirler. Doğal olarak, yeni doğan bebeklerin yumuşak ve taze cildi için alerjik olmayan, doğal lifli hava alan kumaşların kullanılması gerçekten önemlidir.
DEVAMINI OKU→

Renkler Çocukları Nasıl Etkiliyor?

Renkler, kullanıldığı duruma göre hem pozitif hem negatif etki yaratabilir. Tonuna, doygunluğuna göre bir odada tek başına kullanılan her renk pozitif etki beklerken negatif etki de yaratabilme ihtimali taşımaktadır. Fazla uyarıya maruz kalmak nefes alışverişinde, nabızda, kan basıncında, kas gerginliğinde değişiklikler yaratır. 
DEVAMINI OKU→

Bebeğinizin Cildi için Organik Tekstil Ürünlerini Seçin

Bebek giysilerinde organik tekstil ürünleri tercih edilmelidir. Organik tekstil ürünleri hammadde aşamasından, üretim aşamasına kadar içeriğine doğal olmayan zararlı maddelerin karışmadığı türde ürünlerdir. Organik olmayan pamuk ve kenevir gibi ürünlerin yetiştirilme aşamasında zehirli maddeler, böcek öldürücüler ve gübreler kullanılır.
DEVAMINI OKU→


CBME Türkiye "Trend Postası"na kayıt olun.

"Trend Postası" e-bültenine kayıt olarak, Türkiye ve global bebek ve çocuk ürünleri sektörüyle ilgili trend ve gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN →